Log In
Login with using your social network account
Password :
 
Log In
Articles
 • Нещодавно у Всесвітній павутині було опубліковано лист заступника начальника УДАІ МВС України пана Резнікова В.В., котрий викликав жваве обговорення. Лист цікавий, враховуючи його зміст, лист нахабний щодо громадян України, лист безглуздий і суперечить позиції, яку займала ДАІ до цього. Але він все ж є. Що ж у ньому таке цікаве, нахабне, безглузде і суперечливе?

  20 липня 2012 року датовано Лист УДАЇ МВС України № М-387зі (далі – Лист 2012 року), котрий підписаний заступником начальника УДАІ МВС України п. Резніковим. В цілому в листі повідомляється, що аудіо-, фото- та відео фіксація дій працівника міліції при виконанні ним службових обов’язків є протиправною і, згідно Закону «Про міліцію», працівник міліції має право вимагати від громадян, які порушують громадський порядок (а дії з фіксації поведінки працівника міліції саме такими й вбачаються посадовцем), припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень мі...

  0
  0.0
  2012/08/06
  Location : Ukraine, Kiev
 • Строк доставки вантажу може бути будь-яким чином встановлений сторонами договору перевезення і вказаний у конкретній накладній, наприклад: «Доставити вантаж не пізніше за 21 березня ц.р.». Іноді в накладній вказують певний діапазон строку поставки, наприклад «13-14 листопада ц.р.».

  Відсутність домовленості між сторонами в цьому питанні дозволяє, тим не менш, визначити граничний строк доставки вантажу для кожного конкретного рейсу. Якщо строк доставки у накладній не вказаний, то для того, щоб визначити, чи доставив перевізник вантаж вчасно, чи ні, необхідно встановити, який час слід визнати розумним для виконання конкретного перевезення по конкретному маршруту в конкретних умовах. Для цього враховуються найкоротші відстані перевезень, норматив добового пробігу, наявність черг на переходах через кордон та інше.

  Той факт, що вантаж не доставлений протягом тридцяти днів після закінчення погодженого строку або якщо строк не був погоджений протягом шести десяти днів з дня ...

  0
  4.5
  2012/06/27
  Location : Ukraine, Kiev
 • З кожним днем, кількість автомобільних транспортних засобів на наших вулицях збільшується. Звичайно, немає нічого поганого у можливості населення забезпечити собі комфортне життя, проте разом з цим це призводить не лише до погіршення екологічної ситуації у країні, а й до зростання ризику можливих та збільшення випадків дорожньо-транспортних пригод. Між тим, транспортні засоби належать до джерел підвищеної небезпеки й якщо ви вже потрапили у дорожньо-транспортну пригоду (далі – ДТП), то маєте бути принаймні ознайомлені з положеннями чинного законодавства, які допоможуть вам, залежно від ситуації, або стягнути певну суму з власника автомобіля на відшкодування завданої ним шкоди, або ж захиститися від осіб, які намагаються неправомірно стягнути певну суму з вас.

  Поняття та ознаки джерела підвищеної небезпеки

  Відповідно до ч. 1 ст. 1187 Цивільного кодексу України (далі - ЦК) джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов’язана з використанням, зберігання...

  0
  3.4
  2012/06/09
  Location : Ukraine, Kiev
 • Накладна не є договором перевезення, а лише підтверджує факт його існування. Форма накладної СМR Конвенцією про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів (КДПВ) не визначено. Проте, Міжнародним союзом автомобільного транспорту розроблено форму накладної, що рекомендується перевізникам, експедиторам, операторам та агентам для оформлення перевезень. Однак, кожна з вказаних осіб має право розробляти та використовувати найбільш зручну для нього форму перевізного документа відповідно до законодавства своєї країни. Будь-яка форма накладної повинна містити обов’язкові та додаткові реквізити відповідно до Конвенції.

  Накладна СМR повинна містити такі обов’язкові дані та відомості:
  - дату і місце складання накладної
  - найменування та адресу відправника
  - найменування та адресу перевізника
  - дату і місце прийняття вантажу до перевезення
  - місце, призначене для здачі вантажу (пункт призначення)
  ...

  0
  5.0
  2011/07/26
  Location : Ukraine, Kiev
 • Подання претензії перевізнику не є для відправника чи одержувача обов’язковим. Якщо претензія до перевізника не подана, то особа, що понесла збитки, не втрачає право на позов.

  Коли втрата або пошкодження очевидні, одержувач у момент прийому вантажу повинен зробити відповідні відмітки в накладній. В цій заяві одержувач повинен указати характер втрат і пошкоджень. Якщо одержувач прийняв вантаж без мотивованих застережень, то діє презумпція того, що перевізник здав вантаж у належній кількості та стані.

  Якщо втрати та пошкодження вантажу неочевидні, відповідна заява повинна бути зроблена одержувачем у письмовому вигляді не пізніше ніж через 7 днів з дня прийняття вантажу, за виключенням неділь та святкових днів країни перебування.

  Навіть якщо одержувач вчасно не зробив заяви про характер пошкоджень та втрат, то все одно він в подальшому має можливість заявити вимоги до перевізника. Однак у такому випадку одержувач повинен буде довести провину перевізника...

  0
  0.0
  2011/07/26
  Location : Ukraine, Kiev
 • Статті 798-805 ЦК України визначають норми, які регулюють відносини, що виникають в процесі укладання Договору про найм (оренду) транспортного засобу.
  Договір оренди транспортних засобів буває двох видів:
  з наданням послуг по управлінню технічною експлуатацією транспортного засобу (з екіпажем)
  без надання таких послуг (без екіпажу)
  Договір оренди транспортного засобу з екіпажем об’єднує у собі два види зобов’язань Орендодавця по відношенню до Орендаря, а саме:
  надати транспортний засіб за плату у тимчасове користування і володіння
  надати своїми силами послуги по управлінню і технічної експлуатації транспортного засобу
  На відміну від вище вказаного Договору по Договору оренди транспортного засобу без екіпажу Орендодавець тільки надає Орендарю транспортний засіб за плату у тимчасове користування і володіння.
  В залежності від того, орендуються транспортний засіб з екіпажем або без екіпажу, розподіляються обов’язки сторін по змісту,...

  0
  4.0
  2011/07/13
  Location : Ukraine, Kiev
 • Однією з проблем при тимчасовому в’їзді нерезидентів на територію України, наприклад з метою відпочинку, є проблема тимчасового ввезення транспортних засобів, що перебувають на постійному обліку у відповідних реєстраційних органах іноземних держав. Під терміном “нерезидент” законодавець має на увазі не тільки громадян інших держав (іноземців), а й громадян України та осіб без громадянства, які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі тих, які тимчасово перебувають на території України (стаття 1 Закону України “Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України”). При цьому, існує практика застосування судами України адміністративного стягнення, передбаченого статтею 336 Митного кодексу України у вигляді конфіскації в дохід держави транспортних засобів як безпосередніх об’єктів порушення митних правил за здійснен...

  0
  3.5
  2011/02/22
  Location : Ukraine, Kiev
 • Останнім часом, багатьом автомобільним перевізникам досить часто доводиться стикатись з габаритно-ваговим контролем транспортних засобів (далі – ГВК ТЗ). Якщо деякий час ГВК ТЗ стосувалось великовантажних автомобілів (більше 38 т.), то на даний час багато перевірок почали застосовувати до перевізників, які здійснюють перевезення на КАМАЗАХ, ЗИЛах (без причепів) і Газелях. Для того, щоб проаналізувати правомірність вказаних перевірок спочатку розглянемо передісторію.

  Так, постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі-Порядок).

  Пізніше Укравтодор спільно з Міністерством внутрішніх справ України приймають Технологічний регламент здійснення габаритно-вагового контролю транспортних...

  0
  4.0
  2011/02/22
  Location : Ukraine, Kiev
 • Інструкцію про порядок виготовлення, зберігання, застосування єдиної первинної транспортної документації для перевезення вантажів автомобільним транспортом та обліку транспортної роботи, затвердженої наказом Мінстату України та Мінтрансу України від 07.08.96 № 228/253, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.08.96 за № 483/1508, було скасовано згідно наказу зазначених відомств від 03.11.2006 № 507/1059 (до його скасування наказ цей відповідно до висновків Мін’юсту України від 15.05.2006 № 10/68 було виключено з Державного реєстру нормативно-правових актів).

  Згадані зміни жодним чином не вплинули на статус ТТН як документа на вантаж та первинного документа, що є обов’язковим для застосування. Закон України „Про автомобільний транспорт” (далі – Закон) та Правила перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні (далі – Правила), затверджені наказом Мінтрансу України від 14.10.97 № 363, що зареєстрований в Міністерстві юс...

  0
  4.0
  2010/12/02
  Location : Zimbabwe, Harare